MYSTERY FÓRUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MYSTERY FÓRUM

Mysteriózne fórum o nadprirodzených, nevysvetliteľných a záhadných javoch
 
DomovLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Čo sa stane po smrti?

Goto down 
AutorSpráva
belinko
Admin
Admin
belinko


Počet príspevkov : 208
Age : 32
Location : Veľká Maňa
Registration date : 30.11.2008

Čo sa stane po smrti? Empty
OdoslaťPredmet: Čo sa stane po smrti?   Čo sa stane po smrti? I_icon_minitimeSt jún 08, 2011 6:58 pm

Existuje život po smrti a existuje ľudská duša? To je otázka, ktorou sa zaoberá ľudstvo od prvopočiatku, pretože smrť sa dotýka každého jedinca. Zhromaždenie vedcov na California Institute of Technology naslúchalo lekárom nemocnice v Southamptonu, ktorí priniesli presvedčivé dôkazy, že ľudské vedomí pokračuje vo svojej činnosti i potom, keď mozog prestal fungovať a pacient je klinicky mŕtvy. Moje tušenie, nejasné správy, podnety a v neposlednej rade i túha, aby život smrťou nekončil mi naznačovalo, že po smrti tela zostane duše a bude pokračovať ďalej.

Britský lekári referovali o štúdii, ktorá vyšla vo vedeckom žurnále Resuscitation. Sledovali 63 pacientov, ktorý byli prehlásení klinicky za mŕtvych: ich srdce sa zastavilo, prestali dýchať a mozgová aktivita zanikla. Po oživení, keď sa prebrali z klinickej smrti, s nimi lekári robili rozhovory. Časť pacientov mala v dobe, keď mozog nevykazoval akékoľvek funkcie, jasné a usporiadané myšlienkové procesy. Rozumne uvažovali a vytvárali spomienky na to, že v dobe, keď ich telo ležalo bez známok života pod dohľadom lekárov a prístrojov, komunikovali a pohybovali sa mimo telo. Mne samotnému podali do najmenších podrobností podobné svedectvo traja ľudia, ktorí boli v klinickej smrti. Všetci traja popisovali, jak sa ich mysliace a nehmotné - JA - odpútalo od tela, ako sa bez ľútosti pozerali na svoje nehybné telo a rozruch okolo nich, ako sa potom približovalo ku svetlu, aby potom bolo naraz vrátené späť. Jeden pán dokonca hovoril, že v okamihu, keď ho niečo ťahalo späť do tela kričal, že nechce, mal snahu sa brániť a potom sa prebudil na IPCE.

Výsledky výskumu v Anglicku boli tak sľubné, že lekári založili nadáciu zameranú na to, aby skúmala skúsenosti blízke smrti na širšom vzorku. Zatiaľ zhromaždili zhodné prežitky u 3 500 osôb. Pacienti hovorily o pocitoch mieru, radosti a harmónie. Pre niektorých sa zrýchlil čas, zbystrili sa zmysly, stratili vedomie svojho tela, nepociťovali bolesť. Videli jasné svetlo, dostali sa do iného priestoru a hovorili so svojimi mŕtvymi príbuznými. Jeden, ktorý sa označil za pohana, referoval o stretnutí s mystickou bytosťou. O podobných stavoch pri prežití smrti existujú správy staré i niekoľko storočí. Skúsenosti pacientov, ktoré zhromaždil Dr. Parnia, sa zhodovali s tými, ktoré popísali pred ním už lekárka Elisabeth Kübler-Rossová (O smrti a umieraní) a psychológ Raymond Moody (Život po živote). Súčasná štúdia však pochádzajú z prostredia veľkej renomovanej nemocnice a využila najnovšie technologické postupy. Som zvedavý a moc by som si prial, aby sa vedcom podarilo poodhrnúť rúško z tajomstva ľudskej duše.
Návrat hore Goto down
http://www.belinko.webnode.sk/
 
Čo sa stane po smrti?
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Rozmýšľate o smrti?
» Záhady - Dieťa ma neopustilo ani po smrti

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
MYSTERY FÓRUM :: M*Y*S*T*E*R*Y :: -Smrť- :: -Diskusia--
Prejdi na: