MYSTERY FÓRUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MYSTERY FÓRUM

Mysteriózne fórum o nadprirodzených, nevysvetliteľných a záhadných javoch
 
DomovLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 UFO v CZ - Most

Goto down 
AutorSpráva
belinko
Admin
Admin
belinko


Počet príspevkov : 208
Age : 32
Location : Veľká Maňa
Registration date : 30.11.2008

UFO v CZ - Most Empty
OdoslaťPredmet: UFO v CZ - Most   UFO v CZ - Most I_icon_minitimeUt október 12, 2010 11:23 pm

Místo: Most
Datum: 23.1.2008
Čas: 17:00

Kolem 17. hodiny spatřila Iveta Hluzáková na jasné obloze s manželem a synem, podivný letící objekt tmavé barvy. Neznámá věc měla pravidelný pětiúhelníkovitý tvar se zaoblenými hranami. UFO letělo zcela tiše a velmi rychle. Přilétlo směrem od Chomutova, během necelých 2 minut přelétlo celou oblohu, nabralo výšku a zmizelo směrem k Libkovickému letišti.

Toto pozorování se událo v Mostě a objekt byl pozorován ještě několika dalšími lidmi.

Svědectví č.1
Bylo to ve středu 23.1. 2008 tak kolem páté hodiny odpolední. Vyšli jsme s manželem a synkem z pošty a procházku jsme směřovali kolem nového finančního úřadu k řadě obchůdků pod Magistrátem.

Když jsem náhodou pohlédla na nebe, zahlédla jsem cosi, co upoutalo mou pozornost svým podivným vzhledem. Vím, že to bude znít divně, ale mělo to tvar disku a bezhlučně se to pohybovalo směrem k Městské knihovně, i na tu vzdálenost to bylo dost veliké. Nebylo to osvětleno a nevydávalo to žádný hluk. Vidím velice dobře, a proto jsem byla překvapena tím, co jsem spatřila. Viděl to i manžel a dokonce jedna paní, co šla zrovna okolo. Možná bylo více lidí, kteří objekt zahlédli. Paní si myslela, že by to mohly být balónky, ale dle mého soudu by to musel být obrovský trs a pochybuji, že by byl svázán do diskovitého tvaru a měl tak pravidelný tvar. Kromě toho se nekonaly žádné oslavy.

Též teorie mého manžela, že by to mohl být letící igelit z nedaleké stavby unášený větrem, i kdyby nahoře byl tak silný vítr, nikdy by igelit nezůstal v tak pravidelném tvaru, naopak by se měnil a nepohyboval se přímočaře a stejnou rychlostí. Bylo mi líto, že jsme sebou neměli kameru, fotoaparát nebo dalekohled, protože by mě velmi zajímalo, co jsem vlastně viděla. Už jen proto, že to nebyla halucinace, jelikož jsem to neviděla sama. Žádné logické vysvětlení mě nenapadá.

Svědectví č.2
23. 01. 2008 v 17.00h jme s přateli pozorovali na jasné obloze nad Mostem divný neidentifikovatelný předmět černé barvy, velmi jasný a dosti velký. Bylo to pravidelné těleso, žádné mlhavé. Zcela jsasný předmět pravidelný nekolikauhelnik, možna 5tiúhelník, a každý úhel jako by byl s kruhem... Bylo to nepřehlédnutelné, těžko říci jak vysoko to letělo. Bylo to větší než letadlo, bez světel, letělo to zcela tiše, a rychle. Přiletlo to směrem od Chomutova a během snad 3 minut přeletlo celou oblohu, nabralo výšku a směrem k Libkovickému letišti zmizelo. Psala jsem již i na to letište zda něco nezaznamenali, ale nikdo mi zatím neodpověděl. Pozorovali jsme to 3 dospělí lidé a opravdu nevíme co to mohlo být. Vzhledem k velikosti si myslím že jsme to nemohli pozorovat jen my.

O všem byl informován Mostecký astronom Zdeňk Tarant. Ten výpovědi pozorovatelů konzultovat i s kolegy z oddělení meziplanetární hmoty Astronomického ústavu Akademie věd ČR, které sídlí v observatoři v Ondřejově. A výsledek? Vědci ani jejich přístroje neregistrovali v uvedený čas žádný neznámý objekt na obloze.

Při zkoumání povětrnostních podmínek astronomové zjistili, že Mosteckem ve středu přecházela studená fronta. Ta zřejmě způsobila méně obvyklý přírodní jev – na nebi se objevil mrak Altocumulus lenticularis. Ten vzniká za hřebeny hor a má zvláště při západu slunce, kdy je osvětlen zespodu, výrazný diskovitý tvar.

Reakce Ivety Hluzákové: "Dívala jsem se na internet, jak vlastně takový Altocumulus lenticularis vypadá a potom, co jsem zhlédla pár fotek, můžu říci, že objekt měl velice viditelně ostré hrany, které se nerozplývali ani neměnili tvar a kolem páté hodiny odpolední byla velmi dobrá viditelnost na to, abychom si objekt spletli s mrakem."

UFO v CZ - Most Most
Nákres letícího předmětu očitou svědkyní

„V poslední době jsme začali registrovat větší množství pozorování neidentifikovaných objektů na české obloze, které mají podobnou charakteristiku,“ sdělil Martin Toth z Klubu psychotroniky a UFO, občanského sdružení, které se zabývá otázkami anomálních jevů.

Tento podivný letící objekt byl pozorován i na jiných místech Evropy.
Návrat hore Goto down
http://www.belinko.webnode.sk/
 
UFO v CZ - Most
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
MYSTERY FÓRUM :: M*Y*S*T*E*R*Y :: Diskusia-
Prejdi na: